1983: Müzikle iç içe olan bir ailenin oğlu olarak Adana’da dünyaya geldi.
1987: Henüz 4 yaşındayken kendi kendine piyano çalmayı öğrendi.
1988: Çukurova Üniversitesi’ndeki piyano resitalinde ilk kez sahneye çıktı.
1990: “Başarı” adını verdiği ama şu an melodisini hatırlayamadığı ilk bestesini yaptı. Aynı yıl, yaşıtları gibi top oynarken değil, piyanonun üstünde ayakkabısını bağlarken düşüp kolunu kırdı.
1994: Albümdeki şarkı sözlerinin yazarı Doğu Göçük ile Tarsus Amerikan Lisesi’ne girdiği ilk yıl tanıştı. Uzun yıllar devam eden dostlukları, albümle birlikte iş arkadaşlığına dönüşmüş oldu.
1995: Daha küçükken çok kez deneyip parmaklarının gücü yetmediği için çalamadığı babasının gitarını o yaz kendi kendine çalmayı öğrendi.
1998: Tarsus Amerikan Lisesi’nde okurken Echo 2001 adındaki ilk müzik grubunun gitarist ve solistliğini üstlendi. Bu dönemde bateri çalmayı da öğrendi.
2001: Echo 2001 olarak kaydettikleri albümleri “Alcoholism” i çıkarttılar.
2002: İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde işletme okumaya başladı, İstanbul serüveninde üniversite yılları boyunca gitarist, solist, baterist olduğu çeşitli gruplarla bahar şenlikleri ve o günlerin popüler barlarında sahne aldı. Bazı toplama albümlerde çalışmaları yayınlandı.
2004: Doğu Göçük’ün yazdığı “Bakma” isimli şiiri besteledi. Birlikte yaptıkları ilk şarkı bu oldu.
2006: UC Berkeley de eğitimini tamamladı. Ordan dönüp askere gitti. Nazım Hikmet’in “Sen” şiirini bu sırada besteledi.
2007: Askerden dönüp Adana’daki aile şirketlerinde çalışmaya başladı. Bingöl’ün Yayladere ilçesinde uzun dönem askerlik yaparken biriktirdiklerini bu dönemde Yayladere bestesine aktardı. Bir yandan reklam müzikleri yapmaya başladı bir yandan da  Doğu Göçük’ün yazdığı sözleri besteleyip evde demoları kaydetmeyi başladı.
2008: Doğu Yirmi Beş’in sözlerini yazdı, Cenker besteledi. 25 yaşındalardı, Neyse ki, 35 olmadan albüm çıktı.
2009: Haziran ayında albüm çalışmalarına başladı. Efsane aşklar yerine hayatın içinden gerçek hikayeleri, güçlü sözlerle ama küçük harflerle anlatan, duygularını yüksek sesle söylemek yerine adeta fısıldadığı şarkıları albümünde bir araya getirdi.

Vesaire vesaire…